Karataş, Ak Parti Eyyübiye Belediye meclis üyesi aday adayı oldu
19 Nisan 2015 Pazar

Laf Çok İcraat Yok

Karataş, Ak Parti Eyyübiye Belediye meclis üyesi aday adayı oldu

Ak Parti'den Eyyübiye İlçesi Belediye Meclisi Üyeliği Aday adayı Halef Karataş, gazetemize yaptığı açıklamada, ""Üyesi %70'i gecekondu olan, İşsizliğin en yüksek, fakirliğin en fazla olduğu, eğitim düzeyinin en düşük olduğu ve bunun beraberinde getirdiği uyuşturucu bağımlısı yavrularımızın en fazla olduğu İlçemiz Eyyübiye olunca iş çok ciddi ve çok ağır sorumluluğu beraberinde getirmektedir."dedi.

13 Aralık 2013 Cuma 12:57
Bu haber 491 kez okundu
Karataş, Ak Parti Eyyübiye Belediye meclis üyesi aday adayı oldu
banner9
 Belediye Meclis üyeleri üretecekleri projelerle şehirleri dizayn etmeliler diyen Karataş, Eyyübiye' de sorunları yaşayan ve bu kültürde yoğrulan bir Eyyübiyeli olarak, Jeoloji mesleğinde elde ettikleri  birikimlerini bir jeoloji mühendisi bir yer bilimci olarak,  Eyyubiye'nin sorunlarının çözümünde katkılarının olması için Belediye Meclis üyeliğine aday adayı olduklarını açıkladı.
Karataş, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. "Modern dünyada belediyecilik hizmetleri sadece cadde, sokak temizliği, peyzajı, su, kanalizasyon v.b. kısacası alt ve üst yapı çalışmalarını yapaktan çok modern bir kenti en küçük ölçekten başlayarak şehrin tamamını kültürel, sosyal, ekonomik ve eğitim durumunu göz önünde tutarak kurgulamak şeklinde gerçekleştirilmektedir. Şehirde yaşayan insanların değişen ve gelişen ihtiyaçları, şehrin kimliğini ve tarihsel dokusunu bozmadan daha yaşanılabilir ve daha modern imkânlarla karşılanabilmelidir. Şanlıurfa Büyükşehir olmasıyla beraber Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü olarak üç yeni İlçeye ayrılmıştır. Karaköprü ve Haliliye İlçelerimizde seçilecek Belediye başkanlarının işi biraz daha kolaydır. Ama söz konusu  %70'i gecekondu olan, İşsizliğin en yüksek, fakirliğin en fazla olduğu, eğitim düzeyinin en düşük olduğu ve bunun beraberinde getirdiği uyuşturucu bağımlısı yavrularımızın en fazla olduğu İlçemiz Eyyübiye olunca iş çok ciddi ve çok ağır sorumluluğu beraberinde getirmektedir. Bu yüzden seçilecek Başkan ve Meclis üyelerinin tüm bu sorunlarla mücadele edecek kapasitesi ve iradesi olmalıdır. Bu yüzden Eyyübiye 'ye gösterilecek adaylar birazda bu şehre karşı vicdani ve insani bir sorumluluktur. Bu sorumluluk her seçim döneminde sandıkta Ak parti' ye yüksek oranlarda oy veren Eyyübiye halkına karşı Ak parti teşkilatının omuzlarındadır. Tüm partilerden Aday olacak Başkan adaylarının, Şanlıurfa'nın tüm tarihsel dokusunu (eski Urfa), manevi dinamiklerini (Halilürrahman, Balıklıgöl, Eyyüppeygamber v.b.) içinde barındıran ve yukarıda dile getirdiğimiz sorunlar yumağı içerisindeki Eyyübiye için çözüm önerilerini, projelerini ve yol haritasını kamuoyuna deklare etmek zorundadırlar. Belediye meclisleri artık sadece önüne gelen kararları onaylayan yada red eden bir yapıdan çıkmalıdır. Belediye Meclis üyeleri üreteceği projelerle şehirleri dizayn etmeli ve Belediye Başkanlarına yön vermelidir. Bu yüzden Belediye Meclis üyeliklerinde özellikle tüm mühendislik meslek disiplinlerinden seçilmesine özen gösterilmelidir. Kim aday gösterilirse ve kim seçilirse seçilsin ait olduğu kente vefa borcunu ödemek için gece gündüz demeden koşmalı, çaba göstermeli, klasik belediyecilik hizmetlerinden ziyade modern dünyayı takip etmeli, özgün projeler ortaya koymalı, kentin kültürel, sosyal dokusunu korumalıdır." (Haber Merkezi) 

    Yorumlar


HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Şanlıurfaspor - Orduspor maçı nasıl sonuçlanır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • http://www.urfasafak.com/images/dosyalarim/man_et1.jpg
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV